Prestij Tur – Karadeniz ve Yaylalar Batum Konaklamalı (Otobüs)

(0)
from/per person 1,699TL
  • Karadeniz Turu

Description

BATI & ORTA & DOĞU KARADENİZ ROTASI’NIN
EN KAPSAMLI TUR PROGRAMI FARKLILIĞI İLE
28 YILDIR OLDUĞU GİBİ, BENZERSİZ TUR PROGRAMLARI,
SADECE GENÇAYSTAR ‘A ÖZEL YAYLA KONAKLAMALARI,
BİRİSİ DİĞERİNİ TEKRAR ETMEYEN TUR ROTALARI İLE..
OTOBÜS & PRESTİJ TUR & BATUM KONAKLAMALI
Prestij KARADENiZ & YAYLALAR
BU PROGRAM ‘IN AYRICALIKLARINDAN SADECE BİR KAÇI;
√ Batum Turu ve Batum Konaklaması için Ayrıca Tur Ücreti Ödemek Yok!
√ Konaklama Yapılacak Yaylalara Çıkış İçin Araçta Minibüs Ücreti Toplama Yok!
√ Ayder Yaylası ‘nın Merkezi ‘nde Konaklama Ayrıcalığı ile,
√ Ayder Yaylası ‘nda Hotel ‘de Horon Keyfi & Karadeniz Gecesi,
√ Zigana Yaylası, Limni Gölü Tabiat Parkı Göl Kenarı Bungalov Konaklama,
√ 2020 Mt. Yüksekte Göl Kenarı Yaylada Horon Keyfi ve Ateş Partisi,
√ Samsun ‘da Hilton Hotels Misafirperverliği ve Ayrıcalığı,
√ Safranbolu Atmosferi ‘nde Konaklama ve Detaylı Tur Programı,
√ Konaklayacağınız Yaylalara Ulaşımlar, Yayla Turları Fiyata Dahil!
( 23 MAYIS BAŞLAR • HER CUMARTESİ-PAZAR • 7 GECE 8 GÜN )
Tur Hareket Tarihlerimiz • 7 Gece 8 Gün • (6 Gece Konaklamalı)
23 Mayıs (Cumartesi) – 24 Mayıs (Pazar) Hareketli başlangıç olarak;
Haziran & Temmuz & Ağustos Aylarında Her Cumartesi ve Pazar Çıkışlı
Eylül & Ekim Aylarında Her Cumartesi Çıkışlı
Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl Yaylası, Uzungöl Üst Yaylalar (Haldızen veya Lustra & Karaster Yaylaları), Uzungöl Dursun Ali Müzesi, Rize, Gündoğdu, Çayeli, Ardeşen, Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Fırtına Vadisi, Ayder Üst Yaylalar, “Gürcistan Batum Turu”, Batum, Rize, Hopa, Gündoğdu, Çay Fabrikası, Trabzon, Atatürk Köşkü, Zigana Yaylası, Ateş Partisi, Limni Gölü Tabiat Parkı Bungalov Konaklama, Maçka, Çoşandere, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Akçaabat, Giresun, Ordu, Boztepe, Samsun, Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Amasra

 

İzmir, Turgutlu, Salihli, Kula, Uşak, Afyon, Sungurlu

Saat 17.00 ’da ÜÇKUYULAR (Opet İstasyon Karşısı), Saat: 17.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 17.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 18.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 18.15 ’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 18.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 18.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü), 19.00 ‘da BORNOVA (Ege Üniversitesi Eğitim Kampüsü Önü) yolcularımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Bu arada bu turumuza güzergah üzeri TURGUTLU, SALİHLİ, KULA, UŞAK, AFYON güzergahlarından yol üzerinden katılabilirsiniz. Gerekli molaları rehberin belirleyeceği noktalarda aldıktan sonra sabah erken saatlerde ÇORUM ‘a ulaşıyoruz.

Sungurlu, Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun

Sabah kahvaltımızı (ekstra) SUNGURLU ’daki tesislerde alıyor ve Leblebisiyle ünlü kentimiz ÇORUM ’da; leblebi alışverişi yaptıktan sonra ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA ’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanına kurulmuş Millî Mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış AMASYA girişinde hüzünlü biten bir aşk hikâyesi ile bizleri karşılıyor. Efsaneye göre; Ferhat’ın Şirin’i için azimle deldiği dağın eteğindeki SU KANALLARI ’nı görüyor ve ARKEOLOJİ MÜZESİ ’ne gidiyor, dünyaca ünlü mumyaları görüyoruz. Daha sonra Bizlere harika anlar yaşatacak ŞEHR-i AMASYA (MİNYATÜR MÜZESİ) ’nin ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet vermeye devam eden vefalı değirmenlerin eşliğinde ŞEHZADELER YOLU ’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. ALÇAK KÖPRÜ ’yü, HELKIS KÖPRÜSÜ ’nü, KRAL MEZARLARI ’nı, HARŞENA KALESİ ’ni, KIZLAR SARAYI ve YALIBOYU EVLERİ ’ni görerek ŞEHZADELER MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından BİMARHANE ’yi (Tıp Müzesi) ve SARAYDÜZÜ KIŞLA BİNASI ’nı görerek doyamadığımız şehir AMASYA ’dan ayrılarak SAMSUN ’a doğru hareket ediyoruz. ORDU üzerinden GİRESUN ’a ulaşıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama GİRESUN ‘daki otelimizde.

Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl Yaylası, Uzungöl Üst Yaylalar (Haldızen veya Lustra & Karaster Yaylaları), Uzungöl Dursun Ali Müzesi, Rize, Gündoğdu, Çayeli, Ardeşen, Ayder Yaylası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Trabzon üzerinden UZUNGÖL YAYLASI ‘na doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Karadeniz ‘e özel SÜRMENE ’ye giderek yöreye özgü SÜRMENE BIÇAĞI ’nı tanımaya gidiyoruz. Ustasından bıçağın yapılış hikayesini dinledikten ve alışveriş yaptıktan sonra, OFÇAYKARA üzerinden, Karadeniz in Turizme açılan ilk yaylası ve bir doğa harikası olan 1090 m. yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan doğa harikası UZUNGÖL YAYLASI ’na ulaşıyoruz. Yaklaşık 1090 m. yükseklikteki etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan bu ünlü yaylanın büyüleyici manzarasına tanıklık ediyoruz. UZUNGÖL YAYLASI ‘ndaki aktivitelerden faydalanabilir ve yaylada olmanın tadını çıkarabiliriz. Dileyen konuklarımız ile birlikte UZUNGÖL YAYLASI ‘nın büyüleyici üst yaylalarına keşfe çıkıyoruz. (EKSTRA TUR: Minibüslerle Lustra Karaster veya Haldızen Yaylaları) Bu ekstra tura katılmak istemeyen misafirler UZUNGÖL YAYLASI ‘ndaki onlarca aktivite ile vakitlerini değerlendirebilirler. Minibüsler eşliğinde UZUNGÖL ‘ü de birçok noktadan kuş bakışı görüntüleyebileceğiniz yüksekliğe yayla yaşantısını, doğanın cömertliğini ve yayla halkının yaşam biçimini tanımaya çıkıyoruz. Manzaralar, doğa ve Uzungöl sizleri kendisine hayran bırakacak. Ayrıca Bölge ‘nin turizme açılmasına öncülük etmiş DURSUN ALİ İNAN tarafından yaptırılmış, 4000 metre kare alana kurulu, üç ana bölümden oluşan müzede, yöresel mimariye bağlı kalınarak yapılan ahşap Uzungöl evi, Dursun Ali İnan’ın otuz yıldır topladığı yöresel – arkeolojik eserler, Dursun Ali İnan’ın doğadan topladığı ağaç köklerinden yaptığı heykeller ve mobilyalar, Uzungöl’ün tarihi, kültürü, coğrafyası, faunası, florası, sosyal yaşamı anlatan UZUNGÖL DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ ‘ni gezme şansını yakalayabilirsiniz. Ekstra olarak öğle yemeği molası verdikten hemen sonra UZUNGÖL ‘e veda vakti geliyor. Bir tarafta Karadeniz, diğer tarafta Doğu Karadeniz Dağları ’nın eteklerine kurulmuş yerleşimleri geçerken fındık ve çaylıklarda çalışan Karadeniz İnsanı ’nın çalışkanlığına ve günlük yaşamına şahitlik ediyoruz. Sıradaki yaylamız ise; Karadeniz Yaylaları içerisinde en keyiflilerinden birisi olan AYDER YAYLASI. Rivayete göre; Mitolojide “Tanrı’nın kendine ayırdığı topraklar” diye geçen Fırtına’dan başlayıp Kaf Dağı’na kadar devam eden Colchis bölgesinin de içinde bulunduğu vadiye giriş yapıyoruz. Kaçkar Dağları’nın eteğinde her zaman yeşil kalan ladin ve çam ağaçlarının, sarıdan kırmızıya dönüşen gürgen, kayın ve köknar ormanlarının arasında KONAKLAMAK ayrıcalığına bizler de ortak oluyoruz. Ardeşen yolunu takip ediyor; Hala, Palovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü FIRTINA VADİSİ ’nin etkileyici manzarasına tanıklık ediyoruz. Ayder ‘e varışımızın ardından GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ’ni görüntülüyoruz. Bir Karadeniz turuna çıkmanın en büyük ayrıcalıklarından birisi de AYDER YAYLASI ‘nda konaklamak ve AYDER YAYLASI ‘nda uyanmaktır. Akşam yemeğimizde horon eşliğinde Karadeniz ‘e özel bir akşam yaşayacağız. Geceleme AYDER YAYLASI ‘ndaki otelimizde.

Gelin Tülü Şelalesi, Fırtına Vadisi, Ayder Üst Yaylalar, “Gürcistan Batum Turu”, Batum ‘da Konaklama

Sabah kahvaltımızı yayladaki otelimizde aldıktan sonra, ÇAMLIHEMŞİN ’e gidiyoruz. Dileyen konuklarımızla minibüslerle (EKSTRA TUR: Ayder Üst Yayla Turu) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK” larını da görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı köye gidiyoruz. Yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ) ‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE ’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini, girişinden itibaren bizleri gülümseten ve şaşırtan tabelalarından, Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (Nayla) ’lerinden KARAYEMİŞ ’lerine kadar vadiyi ve uzaktan görünen köyleri keyifle izliyoruz. Dileyen konuklarımız ise FIRTINA DERESİ ’nin en keyifli aktivitelerinden (ekstra aktivite) ZİPLİNE ve RAFTİNG aktiviteleriyle vakitlerini eğlenceli bir hale getirebilirler. Bu zevkli turumuzun ardından FIRTINA DERESİ kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası KARAGÖL gezimiz için hareket ediyoruz. ARHAVİ, HOPA yolu ile ulaştığımız BORÇKA ’da (EKSTRA TUR: Minibüslerle Borçka Karagöl Turu) bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, BARDNALA, KORPA, RUSMANİ ve MAİSUR ŞELALE ’lerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve göle ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. Karagöl’ü ziyaretimizin ardından bu kez Hopa’ya tekrar geri dönüyoruz. Kuzey Doğu ‘nun en uç noktası olarak akıllarda her zaman merak uyandıran şehre veda ediyor ve yönümüzü BATUM ‘a çeviriyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nı geçerek GÜRCİSTAN ’ın ADJARA Bölgesi’nin başkenti olan BATUM ’a geçiş yapıyoruz. Önce sınırın bu yanındaki SARPI ’yi ardından Gürcistan Lazlarının yaşadığı KVARİATİ köyünü geçiyoruz. Evlenecek çiftlere şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ ’ni ve Şelalesi’ni selamlayarak GONIO Sahillerine ulaşıyoruz. Roma Dönemi’nde inşası gerçekleştirilen, yapıldığı dönemden bu yana pek çok kez el değiştiren GONIO KALESİ ’ni panoramik olarak görerek ülkemiz topraklarından doğan ÇORUH NEHRİ ’nin üzerinden geçiyoruz. ARDAGANİ GÖLÜ ’ne ulaşıyoruz. Akşamları suyun ışık ve müzikle buluştuğu parktan BATUM ADALET SARAYI ’nı görüyoruz. Ters süt şişesi şeklinde yapılan yapıyı (sütün saflığının temizliğinin, dürüstlüğün simgesi olması sebebiyle) görerek panoramik şehir turumuza devam ediyoruz. 6 MAYIS PARKI ve Yunus Gösterilerinin yapıldığı DOLPHINARIUM ’u geçerek BATUM Liman’a ulaşıyoruz. Aracımızdan inerek Batum’un manolya ağaçlarıyla süslü caddelerinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Hüzünlü bir aşk hikayesini rehberimizden dinlerken bizler de ALİ VE NİNO HEYKELİ ’ni görüntülüyoruz. Ardından ilk kez 1863 de Osmanlı zamanında yapılan BATUM FENER KULESİ’ni, Gürcü alfabesini ve insanın özgürlüğünü temsil eden ALFABE KULESİ ’ni, FERRİS WHEEL ’i, ayakta kalmayı başaran ORTA CAMİ ’yi ve İzmir Saat Kulesi’nin benzeri CHACHA KULESİ ’ni görüntüledikten sonra BATUM BULVARI ’na gidiyor ve sahile doğru yürüyoruz. BATUM PIER ’den şehrin silüetini ve sahili izliyor, bambuların, heykellerin süslediği bulvarın hareketliliğine bizler de ortak oluyoruz. Ardından TİYATRO MEYDANI ’na gidiyoruz. POSEIDON HEYKELİ ’nde alacağımız hatıra karemiz sonrası BATUM ’un idare merkezini oluşturan binalarını geçerek AVRUPA MEYDANI ’na ulaşıyoruz. MEDEA HEYKELİASTRONOMİ SAATİ ’nin güzelliği karşısında büyülenirken yürüyüşümüzü bu kez de KUTAISI Caddesi yönünde sürdürüyoruz. ST. NİCOLAS KİLİSESİ, PİAZZA MEYDANI ile turumuzu sonlandırıyoruz. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz GÜRCÜ mutfağının yöresel içkilerinin, müziklerinin ve yemeklerinin bir araya geldiği (ekstra) GÜRCÜ GECESİ aktivitesine katılabilirler. Geceleme BATUM ‘daki otelimizde.

Batum, Rize, Hopa, Gündoğdu, Çay Fabrikası, Trabzon, Atatürk Köşkü, Zigana Yaylası, Saronay Yaylası, Ateş Partisi, Limni Gölü Tabiat Parkı Bungalov Konaklama

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, SARP SINIR KAPISI ‘na geliyor ve geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’i sağ yanımıza alarak geri dönüşe başlıyoruz. Yolumuz üzerinde GÜNDOĞDU ’da hem ihtiyaçlarımızı karşılamak hem de alışveriş yapmak için mola veriyoruz. Ünlü RİZE BEZİ ‘ni yakından tanıma fırsatı buluyor, tezgahlarını görüyor ve bölgenin dokumaları hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra çayın yapraktan pakete giden yolundaki hikâyesini dinleyeceğimiz ÇAY FABRİKASI ’nı ziyaret ediyor ve çaylarımızı içiyoruz. Tekrar yolumuza devam ediyor ve Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon’da ilk olarak şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıyor ve ATATÜRK KÖŞKÜ ‘nü ziyaret ediyoruz. Ata’mızın Trabzon’a gelişleri sırasında konakladığı yapıyı gördükten sonra Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “KAZAZİYE” (hasır bilezik) hakkında bilgi almak için sunuma gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve araçtaki yerimizi alıyoruz. Buradan sonra Karadeniz ‘in Anadolu ya verdiği en önemli ve en eski geçitlerden birisi olan Zigana Geçiti ‘ne doğru hareket ediyoruz. Geçit vermeyen ve bu yüzden şarkılara konu olan ünlü ZİGANA DAĞLARI ’nı aşarak SARONAY YAYLASI ‘ndaki LİMNİ GÖLÜ TABİAT PARKI ‘a gidiyoruz. Yolumuz üzerinde ünlü HAMSİKÖY sütlacından tatma fırsatı da buluyoruz. Göl kenarındaki BUNGALOV otelimize yerleşiyor, yürüyüşler yapıyor ve kahvelerimizi manzaraya karşı yudumluyoruz. Daha sonra otelimize dönüyoruz. Yöresel eğlence eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrasında, göl kenarında semaverlerde demlenen çaylarımızı yudumlarken, Ateş etrafında 2020 metrede horon oynamanın zevkini yaşayacağız. Geceleme ZİGANA YAYLASI & LİMNİ GÖLÜ TABİAT PARKI BUNGALOV ‘da.

Maçka, Çoşandere, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Akçaabat, Giresun, Ordu, Boztepe, Samsun

Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra “Maçka yolları taşlı!..” diyor ve yönümüzü MAÇKA ’ya çeviriyoruz. Karadeniz’in özgün bitki örtüsüyle büyülendiğimiz muhteşem doğasının eşliğinde, yeni yollarında ilerlerken COŞANDERE ’nin can verdiği ALTINDERE MİLLİ PARKI ’na hayran oluyoruz. Ardından hem tarihi hem de doğasıyla bizi şaşırtacak Dünyaca ünlü SÜMELA MANASTIRI ’nı ziyaret ettikten sonra, Trabzon Merkez ‘e dönüyoruz. Öğle yemeği için AKÇAABAT ’a giderek Ünlü Köftesini ve Laz böreğini yerinde yedikten sonra GİRESUN ’a ulaşıyoruz. Fındık alışverişi fabrika satış mağazasında alacağımız serbest zamanın ardından ORDU ’ya giderek yaklaşık 515 metre yükseklikteki BOZTEPE ’ye teleferikle çıkıyoruz. Şehri, Karadeniz Sahili’ni, çok uzaklarda görünen yaylaların muhteşem manzarasını izliyor ve kısa bir çay molası veriyoruz. Daha sonra tekrar teleferikle aşağıya iniyor ve otobüsümüze geçerek SAMSUN ’a doğru yol alıyor ve Milli mücadelemizde; Kurtuluşumuz için meşaleyi tutuştururken vasıta olarak kullandığımız BANDIRMA VAPURU ’nu görüyoruz. Anadolu’nun Karadeniz ’e açılan kapısı SAMSUN ’da, Ünlü ATATÜRK HEYKELİEski TÜTÜN İSKELESİ – İLKADIM ANITI gezilerimizin ardından SAMSUN ‘daki otelimize yerleşiyoruz. HİLTON misafirperverliğinde akşam yemeğimizi alıp, geceliyoruz.

Sinop, Kastamonu, Safranbolu

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BAFRA, GERZE yolu ile ülkemizin en kuzey uç noktasındaki ilimiz SİNOP ‘a ulaşıyor ve doğanın sunduğu güzellikleri keşfe devam ediyoruz. Bizlere “Hoş geldiniz!” der gibi elinde feneri ile ünlü DİYOJEN HEYKELİ önünde fotoğraf çektirdikten sonra dizilere ev sahipliği yapmış ünlü TARİHİ SİNOP CEZAEVİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Sinop şehir merkezi sahillerine ulaşıyor ve SİNOP ’un Ünlü Mantısı ’nı yemek için kısa bir mola veriyoruz. Yemek sonrası SİNOP ‘un en yaygın el sanatlarından olan KOTRACILIK (Gemi maketçiliği) hakkında bilgi alıyor ve dileyen konuklarımızla SİNOP KALESİ ‘ne ait burca çıkıyor, Şehri ve Güzel Karadeniz’i bir de buradan selamladıktan sonra aşağıya iniyor ve aracımıza geçerek sonraki durağımız KASTAMONU için hareket ediyoruz. Merkezde vereceğimiz kısa fotoğraf molası ile SAAT KULESİ ’ni, ŞERİFE BACI ANITI ‘nı ve TARİHİ HÜKÜMET KONAĞI ‘nı, KALE ‘yi görüntülüyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki SAFRANBOLU ’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. İMREN LOKUMLARI ’nda izleyeceğimiz “Safranbolu Tanıtım Sunumu” nun ardından alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve SAFRANBOLU ’daki otelimize yerleşiyoruz. Adının bile bir marka olduğu, Osmanlıdan günümüze bozulmadan gelebilen ve ülkemizin nadide kentlerinden birisi olan SAFRANBOLU atmosferinde konaklama bir ayrıcalıktır. Akşam yemeği ve konaklama SAFRANBOLU ‘daki otelimizde.

Safranbolu, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Amasra, Bursa, İzmir

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ayrılıyor ve SAFRANBOLU ’nun tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Bir önceki gün gördüğümüz hareketliliğin aksine sakin ve sessiz henüz uyanmamış çarşısında keyifle ilerliyor, sunumda izlediğimiz; CİNCİ HAN ’ı, HAMAM ’ı, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ ’ni, GÜNEŞ SAATİ ’ni, AKÇASI KANYONU ‘nu, DEMİRCİLER ÇARŞISI ’nı, ARASTASI ’nı, EVLERİ ’ni görüyoruz. Daha sonra HIDIRLIK TEPESİ ’ne gidiyor ve bu kez de kuşbakışı izliyoruz yapılarını. Sonrasında Safranbolu’ya veda ederek TOKATLI KANYONU ’na gidiyoruz. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan KRİSTAL TERAS ’ın üzerinden kanyonun vahşi manzarasını izledikten sonra AMASRA ’ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’da başka bir örneği olmayan KUŞKAYASI YOL ANITI ’nı görüntülüyor, ESKİ ROMA YOLU ’nun o zamanki halini gözümüzde canlandırıyor ve KİTABE ’lerini gözlemliyoruz. Ardından zamanı biraz daha ilerletiyor bu kez de BAKACAK TEPESİ ’nde; FATİH SULTAN MEHMET ‘in ilk gördüğünde “Lala! Lala! Çeşm-i Cihan bu mu ola?” (Dünyanın gözleri) dediği anı düşünüyor, o halini hayal ediyor ve bizde anlarımızı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. KÜÇÜK LİMAN ‘da TARİHİ ROMA KÖPRÜSÜ ‘nü ve TAVŞAN ADASI ‘nı gördükten sonra AMASRA KALESİ ‘ni, ÇEKİCİLER ÇARŞISI ’nı geziyor ve Amasra’nın balık ve ünlü salatası ile kendimize ziyafet çekmek için mola veriyoruz. Amastris’in güzel şehrinden ve Karadeniz gezimizin son durağından güzel anılarla ayrılıyor ve İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Bolu, Sakarya, Bursa yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra gece geç saatlerde İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir dahaki GENÇAYSTAR organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Dönüş yolundaki konvoy, trafik, sis gibi yol akışını etkileyecek sebepler nedeniyle İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

  • Turizm Belgeli Araçlar ile Ulaşım ve Çevre Gezileri
  • 6 Gece Oteller ’de ve Yayla Tesislerinde Konaklama
  • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (6), Akşam Yemekleri (5)
  • (Batum Konaklaması Olduğu Gün Akşam Yemeği Yoktur.)
  • Ayder Yaylası ‘nda Konaklama ve Yaylayı Yaşama Ayrıcalığı
  • Uzungöl Yaylası, Ayder Yaylası, Zigana Yaylası, Limni Gölü Yayla Ulaşımları ve Yayla Turları
  • Oteller ’de ve Yaylalarda Yöresel Eğlenceler
  • Gürcistan, Batum Turu
  • Gürcistan, Batum ‘da Konaklama Ayrıcalığı
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
  • (+65 Yaş Üzeri +20 TL Fark ödemektedir.)

  • Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
  • Batum Konaklaması Günü Akşam Yemeği
  • Öğle Yemekleri ve Molalar
  • Sümela Manastırı Minibüsü
  • Zipline ve Fırtına Deresi Aktiviteleri
  • Yurtdışı Çıkış Fonu
  • (Batum Geçişi için Kapıda Ödenmelidir.)
  • USD ve Mazot Farkı (Gerekirse)*
  • Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 0-64 Yaş: 20 ₺
  • Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 65-80 Yaş: 40 ₺


Schedule

Kalkış Yerleri:

  • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:00)
  • Salihli Civarı (00:00)
  • Turgutlu Civarı (00:00)
  • Üçkuyular Opet Karşısı (17:00)
  • Üçyol Meydanı (17:30)
  • Lozan Meydanı (17:45)
  • Bayraklı Üst Geçit (18:00)
  • Ksk Anıt (18:15)
  • Ksk Yunuslar (18:20)
  • Mavişehir Egepark Önü (18:30)
  • Bornova Ege Üni. Kampüs (19:00)

 

Tur Hareket Tarihleri:

23, 30 Mayıs • 06, 13, 20, 27, 28 Haziran • 04, 05, 11, 18, 25 Temmuz • 01, 08, 15, 22, 29 Ağustos • 05, 12, 19, 26 Eylül • 03, 10, 17, 24 Ekim

Reviews

Leave a review
0 Reviews
  • Position
  • Tourist guide
  • Price
  • Quality